Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

1 . Kto może poddać się zabiegowi wybielania akceleratorem Beyond Polus™?

Beyond Polus daje fantastyczne rezultaty wybielania u każdego pacjenta. Zabieg jest najbardziej skuteczny u pacjentów z przebarwieniami spowodowanymi spożywaniem kolorowego jedzenia i picia oraz paleniem papierosów. Zabieg jest również skuteczny dla zębów z przebarwieniami tetracyklinowymi, fluorozowymi oraz spowodowanymi wiekiem pacjenta.

2 . Jak bardzo wybielą się moje zęby po zabiegu?

Efekt wybielania zależy w dużej mierze od intensywności oraz rodzaju i źródła Twoich przebarwień. Zabieg akceleratorem Beyond Polus jest stworzony do tego, aby osiągnąć najlepszy z możliwych rezultatów. Porozmawiaj ze swoim dentystą na temat Twoich oczekiwań co do zabiegu wybielania, a pomoże mu to w dobraniu odpowiedniego programu wybielania, dostosowanego do Twoich potrzeb.

3 . Jak długo utrzyma się efekt wybielania?

Jest to zróżnicowane u każdego człowieka i zależy od Twojej diety i stylu życia, jednak efekt utrzymuje się zazwyczaj około dwóch lat. Okresowe zabiegi podtrzymujące efekt wybielania zalecane są pacjentom, którzy spożywają regularnie kawę, kolorowe jedzenie i napoje oraz dla palących papierosy.W utrzymania efektu wybielania bardzo pomocne są pasty Pearl White oraz wybielający płyn do płukania Beyond. Stosując te produkty podtrzymujące, możesz zachować efekt nawet przez kilka lat.

4 . Czy system Beyond Polus wybieli moje korony i licówki?

Zabieg wybielania może wybielić jedynie naturalne zęby i nie zmieni koloru koron porcelanowych, licówek ani wypełnień kompozytowych.

5. Mam na górze martwą dwójkę, czy ona również zostanie wybielona?

Barwa zębów martwych z reguły różni się od koloru pozostałych zębów. To, że ząb jest martwy, nie jest przeciwwskazaniem do wybielania, jednak po zabiegu kolor zęba martwego (choć będzie jaśniejszy, niż przed zabiegiem), może odbiegać od koloru pozostałych zębów. Warto jednak zasięgnąć bezpłatnej porady specjalisty w Centrum Wybielania Zębów WhiteSpa™, który zaproponuje najbardziej korzystne rozwiązanie.

6. Mam 2 sztuczne jedynki, pozostałe zęby są naturalne. Czy mogę wybielić sobie zęby metodą Beyond?

Oczywiście. Wszystkie zęby naturalne zostaną wybielone, jednak sztuczne nie zmienią swojego koloru. Po zabiegu wybielania należy liczyć się z koniecznością wymiany sztucznych zębów na nowe, bielsze.

7. Czy istnieje minimalna granica wieku, krórą należy osiągnąć, aby móc poddać się profesjonalnemu zabiegowi wybielania?

W związku z tym, że w okolicach 16. roku życia kończy się proces mineralizacji naszych zębów, zaleca się wykonywanie zabiegu dopiero po ukończeniu 16. lat.

8. Jak długo trwa zabieg Beyond Polus?

W większości przypadków, zabieg wykonywany akceleratorem Beyond Polus trwa 30 minut, jednak 3 cykle trwające 15 minut (na jednej wizycie) dają najlepsze rezultaty. Doliczając czas, który jest potrzebny na przygotowanie pacjenta, maksymalny czas trwania zabiegu nie powinien przekroczyć 75 minut.

9. Czy wybielanie jest bezpieczne?

Tak, wybielanie zębów systemem Beyond Polus jest w 100% bezpieczne. System Beyond Polus jako jedyny ma zaawansowany system filtracji światła, dzięki któremu całkowicie zlikwidowane jest wydzielanie ciepła i promieniowanie UV, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo, redukując ryzyko wystąpienia nadwrażliwości zębów w trakcie i po zabiegu.

10. Czy wybielanie osłabi moje zęby?

Liczne badania dowodzą, że składniki preparatu wybielającego nie naruszają struktury zęba i są zupełnie bezpieczne dla szkliwa. Udowodniono również naukowo, że użycie zimnego światła w procesie wybielania niszczy szkodliwe bakterie w jamie ustnej, co wpływa korzystnie na jej zdrowie.

11. Czy wybielanie zębów w WhiteSPA jest bolesne?

Z reguły zabieg jest zupełnie bezbolesny. Jedynie w sporadycznych przypadkach może pojawić się delikatna wrażliwość w trakcie, lub po zabiegu. Dolegliwość ta mija po maksymalnie 24 godzinach.

12. Jak mam dbać o mój biały uśmiech po zabiegu?

Przez przynajmniej 48 godzin po zabiegu zalecana jest tzw. „biała dieta”. Należy w tym czasie powstrzymać się od palenia papierosów oraz spożywania kawy, herbaty, soków, czerwonego wina i innych kolorowych napojów oraz jedzenia. Należy również unikać kolorowych płynów oraz kolorowych past do higieny jamy ustnej.

13. Czy przed wybielaniem muszę mieć wyleczone zęby?

Przy wybielaniu WhiteSPA nie jest wymagane, aby zęby były wyleczone. Ubytki, na czas zabiegu, zabezpieczane są specjalną żywicą. Założenia nowych i wymiany dotychczasowych wypełnień można dokonać po zabiegu wybielania.

14. Dlaczego wybielanie zębów w WhiteSPA?

Nie założymy Ci wypełnienia, nie wstawimy Ci implantu. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie wybielania zębów i ich estetyki. Wiemy, jak ważny jest piękny uśmiech i zwracamy na to uwagę bardziej niż inni. Mamy wieloletnie doświadczenie w wybielaniu i dzięki temu jesteśmy w pełni świadomi, jakie rozwiązania są najlepsze. O wybielaniu wiemy wszystko. U nas nie będziesz czekać w poczekalni pełnej zestresowanych pacjentów, w WhiteSPA panuje miła atmosfera zabiegów SPA.

15. Czy należy przed wybielaniem zrobic piaskowanie, a jeżeli tak, to czy możliwe jest piaskowanie i wybielanie w jednym dniu?

Jeśli chodzi o piaskowanie zębów przed wybielaniem, nie jest to zabieg wymagany. Jeśli już klient się na niego zdecyduje, należy wówczas odczekać od 7 do 14 dni przed poddaniem się zabiegowi wybielania. Warto mieć jednak swiadomość, że przeprowadzenie piaskowania przed wybielaniem zębów może wpłynąć na wrażliwość zębów po zabiegu wybielania oraz na słabszy efekt wybielania. Najlepiej udać się do naszego Centrum Wybielania Zębów i poprosić o konsultację ze stomatologiem. Może się okazać, że piaskowanie jest zupełnie niepotrzebne.

16. Za miesiąc biorę ślub, kiedy najlepiej będzie wybielić moje zęby?

Proponujemy nie zwlekać z zabiegiem do ostatniej chwili. W związku z białą dietą oraz stabilizowaniem się koloru, zabieg należałoby wykonać najpóźniej 2 tygodnie przed ślubem. Po co w tym najważniejszym dniu zaprzątać sobie głowę tym, co wolno, a czego nie wolno jeść na przyjęciu weselnym?

17. Dlaczego zabiegi w Centrum WhiteSpa są takie tanie?

Nasza działalność oparta jest na wybielaniu zębów, aby zachęcić klientów do korzystania z tej usługi, chcemy być również konkurencyjni cenowo. Dzięki dużej ilości zakupionych materiałów jesteśmy w stanie negocjować lepsze stawki z dostawcami niż pojedynczy gabinet stomatologiczny. Z drugiej strony, część gabinetów celowo zawyża ceny zabiegów, co według nas nie jest uczciwe w stosunku do klientów.

Ceny za zabieg systemem Beyond Polus w Europie Zachodniej kształtują się na poziomie 250-400€

18. Noszę na zębach aparat ortodontyczny, na szczęście niedługo mi go zdejmą. Chcę sobie od razu wybielić zęby, aby mieć równe i białe. Czy są ku temu jakieś przeciwwskazania?

Jeśli masz więcej niż 16 lat, nie jesteś w ciąży, ani nie karmisz piersią, wówczas jedynym przeciwwskazaniem jest to, że nie można wybielić zębów od razu. Od momentu zdjęcia aparatu ortodontycznego należy odczekać przynajmniej 6 tygodni, przed poddaniem się zabiegowi wybielania.

19. Czy moje zęby wybielą się na wymarzony przeze mnie kolor?

Niestety, nie zawsze kolor zębów po wybielaniu będzie idealnie odpowiadał temu wymarzonemu. Wszystko uzależnione jest od tego, jaki będzie kolor zębów przed wybielaniem oraz w jaki sposób Twoje zęby będą reagowały na środek wybielający. Jedno jest pewne, zęby po wybielaniu są znacznie jaśniejsze od koloru wyjściowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *