Porównanie popularnych metod wybielania

Zestawienie najpopularniejszych metod wybielania zębów

Wybielanie zębów stało się bardzo konkurencyjnym rynkiem. Macie Państwo wybór pomiędzy najnowszym systemem BEYOND Polus, orginalnym systemem BEYOND, a innymi popularnymi technikami takimi jak: szyny wybielające wykonane przez stomatologa, wybielanie w gabinecie oparte na lampach LED, czy też produkty dostępne w aptece do zastosowań domowych.

Szyny wybielające

Szyny wybielające wykonane przez stomatologa dają stosunkowo dobre rezultaty, lecz wymagają znacznie dłuższego czasu stosowania. Żel, który ma niskie stężenie bardzo długo penetruje szkliwo oraz zębinę, dlatego, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, żel musi pozostawać w kontakcie z zębami przez kilka godzin dziennie w ciągu kilku kolejnych dni. Niestety długotrwały kontakt z żelem wybielającym, nawet o niskim stężeniu, może spowodować długotrwałą silną wrażliwość, trwającą nawet kilka dni. Co więcej, żel niedokładnie jest oddzielony od dziąseł i może powodować znaczne ich podrażnienie. Pacjent, który chce poddać się wybielaniu szynami wybielającymi, musi posiadać w pełni wyleczone zęby, gdyż nie ma możliwości założenia tymczasowej ochrony na niewyleczone ubytki, które nie mogą być w kontakcie z żelem wybielającym. W systemie BEYOND_ istnieje możliwość zastosowania tymczasowej ochrony tzw. płynnego koferdamu, który zabezpiecza pęknięcia, odsłonięte szyjki oraz innego rodzaju braki szkliwa na czas zabiegu, tak aby można było wszystko spokojnie zaleczyć po wybielaniu.

Wybielanie za pomocą lamp LED

Tanie lampy LED dają dużo słabsze rezultaty wybielania, część gabinetów wykonuje zabiegi wybielania bazując właśnie na tych urządzeniach. Moc lamp do wybielania zębów opartych wyłącznie na diodach LED może być nawet dziesięć razy mniejsza niż moc akceleratora BEYOND Polus. Nie polecamy lamp LED jako urządzenia do jednorazowego wybielania zębów.

Produkty dostępne w aptece

Produkty domowe, dostępne w sklepach czy aptekach, nadają się w głównej mierze do podtrzymania rezultatów, jednak nie mogą być porównane do profesjonalnego wybielania wykonanego w Centrum Wybielania Zębów WhiteSpa. Co więcej, nie wszystkie produkty są dobrej jakości, wiele z nich nie posiada nawet odpowiedniej certyfikacji dopuszczającej do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. Przed zainwestowaniem w produkty tego typu, proszę zastanowić się ile trzeba będzie wydać aby osiągnąć podobne rezulataty do profesjonalnego wybielania w Centrum Wybielania Zębów WhiteSpa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *