Szczegółowa opis procedury wybielania WhiteSPA

Procedura wybielania

Instrukcja ‚krok po kroku’ przedstawiająca procedurę laserowego wybielania zębów stosowaną w autoryzowanych gabinetach BEYOND™

Krok 1:

Pierwszym krokiem jest wykonanie badania wstępnego oraz przedyskutowanie z pacjentem jego oczekiwań. Stomatolog powinien również zanotować kolor przed zabiegiem i opcjonalnie wykonać zdjęcie.

Krok 2:

Następnie stomatolog zakłada pacjentowi okulary ochronne, aby światło emitowane przez akcelerator nie podrażniło jego oczu.

Krok 3:

Po posmarowaniu ust kremem, stomatolog zakłada rozwierak.

Krok 4:

Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie dziąseł płynną żywicą (tzw. koferdamem), która znajduje sie w strzykawce. Bariera powinna mieć ok 1-2 mm szerokości.

Krok 5:

Aby płynna żywica mogła spełnić swoją funkcję, należy ją utwardzić przy użyciu lampy stomatologicznej. W trakcie tej czynności może być odczuwalne ciepło na dziąsłach.

Krok 6:

Przed nałożeniem żelu, stomatolog może ponownie nawilżyć dziąsła kremem. Następnie suszy powierzchnię zębów.

Krok 7:

W momencie nałożenia żelu wybielającego przechodzimy do samego procesu wybielania. Żel znajduje się w specjalnej strzykawce i jest wymieszany w momencie nakładania na zęby. Od tego momentu kroki 7, 8, 9 oraz 10 zostaną powtórzone trzykrotnie dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Krok 8:

Po nałożeniu żelu na szczękę i żuchwę stomatolog ustawia lampę pod kątem 90° do powierzchi zębów. Następnie ustawia czas trwania cyklu. Czas trwania cyklu zależny jest od wielu czynników i wyznaczany jest przez specjalistę, zazwyczaj trwa od 8 do 15 minut.

Krok 9:

Po zakończeniu cyklu stomatolog usuwa żel wybielający z powierzchni zębów. Następnie powraca do kroku 7 i powtarza czynności trzy razy. Po ostatnim cyklu, stomatolog usuwa żel wybielający i płnny koferdam, a pacjent płucze usta.

Krok 10:

Po przeprowadzeniu zabiegu należy wykonać ponowne porównanie kolorów. Widoczna będzie duża różnica, jednak można się spodziewać, że w przeciągu 24 godzin od zabiegu ząb stanie się jeszcze bardziej lśniący.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *